Csoportfoglalkozás
A csoportfoglalkozások mind egyéni, mind csapatsportok esetén hatékonyak. Egyéni sportágak esetén azért hasznosak, mivel így lehetőség van a módszerek és technikák csoportban történő átadására, ami költséghatékonyabb az egyesület, illetve a sportoló számára is, ugyanakkor hátránya, hogy így nem tud egyéni feltárás, személyre szabás történni, ezáltal kevésbé lesz mély és intenzív a munka. Ugyanakkor további előny, hogy egy csoportban egymástól is tudnak tanulni a sportolók, jobban megismerik egymást, amitől jobb lesz a légkör, ami pedig kihat az edzések hangulatára, ami pedig a teljesítményre. A sportolók ilyenkor nem csak magukról, de egymásról is mindig megtudnak új dolgokat, a társas támogatásnak pedig rendkívül nagy ereje van

Vélemények
„A foglalkozások számomra nem csupán az egyéni teljesítőképesség javításáról, hanem a csapatkohézió létrehozásáról, a szerepek kialakításáról szóltak. Minden foglalkozás után többet és többet tudtam meg csapattársaimról, edzőmről.”
„Én csak pár alkalmon vettem részt, de szerintem van értelme ezeknek a dolgoknak alacsonyabb szintű sportban is. Van egyfajta csapatkovácsoló ereje és szisztematikusan volt felépítve és volt, amit tudtunk kamatoztatni a tényleges játék során is.”
„Jó volt együtt dolgozni veletek, én féltem picit, hogy mennyire fogok beleilleni a meglévő csoport dinamikába új emberként, de könnyeddé és egyszerűvé tettétek ezt nekem. Tetszett, hogy csoport foglalkozás ellenére is mindenkire volt idő, mindenki kapott szót, és minden elejtett kérdésre választ kaptunk. Jól vezényeltétek a foglalkozásokat és a covid okozta nehézségeken is igyekeztetek enyhíteni. Sok kis útravaló csomagot kaptunk tőletek, mellyel menetelhetünk tovább a röplabda rögös útján.”
„Fruzsi a sportpszichológia órák keretében hasznos technikákat adott át, amelyek nagyban segítették a csapatunkat a teremröplabda bajnokság során. Nemcsak a későbbi meccsekre való felkészülésben, a fókuszálás javításában és a zavaró tényezők kizárásában, de a korábbi rosszul sikerült pontok felidézésében és mentális korrigálásban, javításában is segítettek az általa tartott órák. Az általa kapott tudást csapat szinten és egyénileg, a strandröplabda meccseim során is tudtam kamatoztatni.”
„Sokkal jobban megismertem azokat a csapattársaimat, akikkel edzésen/meccseken kívül nem nagyon tartottam a kapcsolatot. Közelebb kerültem hozzájuk és megértettem, hogy meccseken miért viselkednek úgy, ahogy. Jól esett kimondani egy-egy gondolatot a beszélgetéseken, amiket eddig magamban tartottam a meccsek után.”
„Azt gondolom, hogy férfi csapatsportokban nem igazán jellemző az érzelmek megosztása, „lelkizés” egymással, de a pszichológusainknak hála, a szükséges szinten ez is megvalósult, tudtunk és tudunk beszélni egymásnak a sérelmeinkről, aktuális lelkiállapotunkról, problémáinkról, mindezt normális keretek között. Ez nagyon sokat segített a csapategységünk felépítésében.”